Choď na obsah Choď na menu
 


Kyle Vauls - plánujem súťažiť na MS GPC 2012 na Slovensku

24. 5. 2011

Zdravíme ťa Kyle sme radi ,že môžme s tebou urobiť tento rozhovor pre Arspiman Club.

Ahoj aj ja som rád ,že môžem robiť rozhovor pre Váš klub.

 Na slovensku ťa powerlifterská spoločnosť pozná veľmi dobre. Vieme ,že súťažiš v kategórií do 110 kg spolu s naším reprezentantom Danielom Kurilom.

1. Kde žiješ a čo robíš?

Žijem v meste Coleraine, ktoré patrí do Londonderry N.I. Pracujem ako dodávateľ obkladov, podláh.... Nie je teraz veľa práce po kríze ale stále to robím.

Obrázok

2. Ako si sa dostal k powerliftingu? Kto ťa trénuje?

Prvýkrát som súťažil na dvoch miestnych súťažiach v benchpresse vo federácii IPF, po pár rokoch kulturisticky zameraného tréningu. V roku 2003 som zabenchoval 200kg a v roku 2004 210kg. Na tejto súťaží prišiel za mnou Sam Graham( SAMSGYM), ktorý je môj sparing a aj tréner a opýtal sa ma či neprídem trénovať do jeho posilňovne kompletne celý trojboj. Začal som trénovať v roku 2005 a na mojej prvej súťaži v marci 2005 som zapísal 765kg v trojboji.

3. Vieme, že si prednedávnom absolvoval národnú súťaž. Ako sa ti darilo? Aké výkony si predviedol?

Áno mali sme 26.marca kvalifikáciu. Môj výkon bol 987,5kg napriek tomu, že som mal neplatné dva pokusy v drepe a jeden v mŕtvom ťahu. Veľa kíl mi nahnal benchpress, ktorý mi v poslednej dobe ide veľmi dobre a výkony boli drep 370kg, benchpress 317,5kg a mŕvy ťah 300kg.

4. Veľká Británia má silný tím, čím to je? Aké sú u vás podmienky v powerliftingu?

Veľká Británia má silný tím, v posledných rokoch sa zvýšil štandard výkonov. Máme veľa liftérov, ktorí pretekajú naprieč federáciami GPCGB+ BPC/WPC. Súťažia tak stále medzi dobrými liftérmi a to dvíha úroveň výkonov aj súťaží.

ObrázokObrázok

 

5. Aké plány máš na túto sezónu a kde sa momentálne pripravuješ?

Môj súčasný cieľ je zlepšenie každej disciplíny, aj keď nie vždy sa to podarí, ale je to dobrá motivácia. Chcel by som aby môj drep bol aspoň taký, ako na tréningu. Pre mňa je drep disciplína, ktorá je najviac ovplyvnená podmienkami súťaže. Dúfam, že môžem drepnúť okolo 390-400kg, benchovať 320kg a zlepšiť mŕtvy ťah aspoň na 315kg, čo je moja slabina. To by som chcel na ME GPC v Maďarsku, ktoré budú za štyri týždne. Ak dám total cez 1000kg a vyhrám budem rád, ak to nebude stačiť, tak proste vyhrá niekto silnejší, ale ja budem stále rád.

6. Čo považuješ za životný úspech? A čo ťa ešte láka?

Som vo fáze života, kde moja rodina, moje deti ma robia šťastným a spolu z powerliftingom mám vyplnený čas a neutrácam čas a peniaze na párty, pitie....bola to zábava keď som bol mladý, ale teraz rodina+powerlifting je moja zábava.

7. Aký máš názor na to že powerlifting je rozčlenený do viacerých federácií?

Nesúhlasím z toľkým počtom federácii, podľa môjho názoru by mala byť jedna RAW (bez dresov), jedna singleply (1-vrstvové dresy) a jedna multiply (viacvrstvové dresy). Zdá sa, že ak niekto nesúhlasí z niektorou, vytvorí vlastnú a potom to uberá na dôveryhodnosti tohto športu, keď napríklad na MS štartuje 70 liftérov a 50 odchádza z titulom majstra sveta.

8. Poznáš nejakých slovenských liftérov? Čo vravíš na slovenský trojboj?

Áno, poznám veľa mien zo slovenského silvého trojboja, z toho čo vidím štandard výkonnosti je vysoký. Stále máte veľmi silný tím, kedykoľvek na súťaží máte pretekárov skoro v každej kategórii a máte tím plný veľkých a silných liftérov vrátane Daniela Kurilu.

Obrázok

9. Pred dvoma rokmi boli Majstrovstvá Európy v Bardejove . Ako na tento šampionát spomínaš?

Áno, dva roky dozadu som súťažil na ME GPC V Bardejove v kategórii do 100kg. Pamätám sa na túto súťaž, bola veľmi dobrá čo sa týka organizácie a miesta konania, ale nebola dobrá pre mňa, mal som iba 4 platné pokusy z 9, ale stále som dúfal, že vyhrám. Dostačujúci bol total 900kg+, čo sa nestalo. Bardejov bol však príjemné mesto na návštevu.

10. Dozvedel som sa od viceprezidenta GPC Jána Mateja, že na budúci rok sa budú majstrovstvá sveta opäť konať v Bardejove. Plánuješ sa zúčastniť týchto majstrovstiev?

Ak mi to zdravie dovolí určite budem mať v pláne zúčatniť sa. Bol som v Bardejove, Žiline a chcem si vychutnať návštevu oboch týchto miest.

 

11.Už len  mesiac a máme tu leto, chystáš sa niekam na dovolenku?

Nemáme naplánovanú žiadnu dovolenku, možno zoberieme deti na malý výlet.

12. Čo by si poradil začinajúcim liftérom?

Pre začinajúcich liftérov by som poradil hlavne vybudovať dobrý základ, predtým než začnú používať 2-ply dresy. Musia tvrdo pracovať na všetkých 3 disciplínach z priemeranou váhou a nízkym počtom opakovaní, neobťažovali sa používaním bandov, reťazí atď...Na to príde čas neskôr,ale mali by tvrdo makať aj na podporných cvikoch na chrbát, ramená, triceps....a špeciálne stred tela. Ten musí byť extrémen silný ak chcú ťažiť zo superdresov....

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov Arspiman club.

Rozhovor pre Arspiman club pripravili: Marek Pavúk., Dávid Bendík, Dávid Pankuch (Copyright)

 


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.