Choď na obsah Choď na menu
 


Interview s mladučkou bodyfitnesskou Beátou Vojtekovou

12. 6. 2012

img.jpgPrinášame Vám rozhovor so slovenskou mladučkou bodyfitnesskou Beátou Vojtekovou. Tento rozhovor nám poskytla Janka Kendrová redaktorka školského časopisu Giraltovského gymnázia.

V tomto interview si bližšie predstavíme študentku 2. ročníka nášho gymnázia, ktorá je nielen výbornou žiačkou, ale súčasne aj úspešnou športovkyňou v oblasti bodyfitness. V rozhovore nám bližšie prezradí informácie z nedávno absolvovaného „európskeho“ výletu, ale aj to, ako sa dostala k tomuto nezvyčajnému športu.

 

Bea, len pred niekoľkými dňami si sa vrátila z výletu zo Štrassburgu, kde si bola spolu so svojimi spolužiakmi v rámci projektu „euroscola“, ktorý sa vám spolu so spolužiakmi podarilo vyhrať. Ako spätne hodnotíš tento výlet?

Bol to určite najlepší výlet akého som sa zúčastnila. Navštívili sme krajiny, o ktorých som doposiaľ len čítala alebo počula, spoznali sme mládež z iných krajín a hlavne sme strávili 6 dní spolu ako kolektív a to nie len pri knihách, ako to je zvyčajne.

 

Navštívili ste spolu viacero zaujímavých miest v Európe. Bol to nielen Štrassburg, ale aj Praha, Salzburg, Stuttgart a Mníchov. Ktoré z týchto miest na teba urobilo najväčší dojem?

Najviac sa mi páčilo mesto Stuttgart v Nemecku. Keď som videla, ako a v akom prostredí trávia ľudia  nedeľné popoludnie, zostala som v nemom úžase. Mesto je nádherné, historické, všade je veľa zelene, všetko je upravené a ľudia si len tak ležia v tráve s knihou v ruke alebo sedia spolu s davom pred „telkou“ na námestí.  Jednoducho relaxujú uprostred mesta. 

 

1334505621_beckov-bodyfitness02.jpgHlavnou myšlienkou tohto výletu bola návštevu Európskeho parlamentu, kde ste sa zúčastnili projektu EUROSCOLA. Skús opísať  svoje pocity, keď si po prvýkrát vstúpila do parlamentu alebo si sadla na miesto niektorých poslancov, ktorí rozhodujú o dôležitých veciach v Európe a našej budúcnosti, vôbec.

Moje pocity boli zvláštne, najmä keď sa začalo rokovať, a mladí z rôznych krajín hovorili o politických problémoch spoločnosti, krajiny, či vyjadrovali svoje politické názory tak plynulou angličtinou, a tak pohotovo reagovali, že ja by som sa so svojou dvojročnou angličtinou ani len nepohla. Dospela som k záveru, že sa musím začať viac učiť cudzí jazyk.

 

Ty, ako výborná žiačka, máš predpoklady a kvality na to, aby si možno raz na takomto mieste sedela. Máš takéto ambície alebo sú tvoje kroky namierené inam?

Niesom typ človeka, ktorého zaujíma takýto „svet“. Moje kroky sú namierené kdesi úplne inde. Túžim sa raz stať lekárkou a robím všetko preto, aby sa mi tento môj vysnívaný sen splnil. Neviem si predstaviť, že raz by som mala v živote byť niečím iným, preto nerobím drahoty a pri knihách sedím aj dlhšie.

 

 Nebol tento výlet z pohľadu tvojho tréningového programu prekážkou? Nemala si potrebu dvíhať všetko naokolo namiesto cvičenia v posilňovni?

Určite nebol prekážkou, ani mi to nijako neovplyvnilo moje plány, pretože som len necelé dva mesiace po súťaži, čiže sa mi netreba ponáhľať, môžem regenerovať aj dlhšie. V tomto období mi to určite neuškodí.

 

A vôbec, ako si sa ty, ako malé útle „žieňa“ dostalo k tomuto druhu športu?

Vždy ma lákali kocky na bruchu, a keď som videla, ako v tom čase, keď som zvažovala, že začnem,  cvičí môj brat Adam, ktorý bol študentom na tejto škole, povedala som si prečo to neskúsiť.  Rodičia ma vyslali do posilňovne a odvtedy som tak už dva roky skoro každý deň.

 

1334505625_beckov-bodyfitness24.jpgMňa osobne zaujíma ako dlho trvá takýto tréning na dosiahnutie takýchto skvelých výsledkov a ako často navštevuješ dovolím si povedať svoju milovanú posilňovňu?

Ako som už spomínala trénujem už dva roky. Zatiaľ som sa zúčastnila dvoch Majstrovstiev Slovenska v bodyfitness. Môj posledný úspech vzhľadom na môj vek, bol dovolím si povedať naozaj dobrý, pretože som súťažila s dievčatami aj o 5 rokov staršími. Získala som 4.miesto. Trénujem zvyčajne 4x do týždňa. Celý tréning závisí od toho, v akom som práve období, či priberám, alebo som pred súťažou a mám prísnu diétu. Po poslednej diéte a súťaži som mala mesačný oddych a momentálne trénujem len 3x v týždni , ale už oveľa pomalším tempom, ako v príprave na súťaž.

 

Určite je takýto tréning namáhavý,  fyzicky ale aj časovo a napriek tomu dosahuješ v škole výborné výsledky, ako to všetko zvládaš?

Mám rada pocit únavy, mám rada, keď  mám toho veľa, vtedy som nútená sa učiť a ide mi to rýchlejšie, ako napr. cez víkend. A navyše ten skvelý pocit, že som zo seba na tréningu vydala maximum mi nedokáže pokaziť ani hromada kníh.

 

Na záver by si chcela niečo odkázať tým, ktorý sa venujú jednotlivým športom na dosiahnutie skvelých výsledkov?

Nikdy sa nevzdajte svojich snov!  Nedovoľte, aby vás ktokoľvek alebo čokoľvek  odradilo! 


Autor: Jana Kendrová

Foto: Marek Pavúk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.