Choď na obsah Choď na menu
 


OLYMPIA WEEKEND 2010 - Horváth vo finále šiesty

24. 9. 2010

 

Slovenský kulturista Jaroslav Horváth dosiahol na Olympia Weekende v Las Vegas výborný výsledok, keď sa v súťaži Olympia 202 Showdown, ktorá je určená kulturistom s telesnou hmotnosťou do 202 libier (v prepočte približne 91,6 kg) prebojoval v konkurencii 15 borcov až do finále a v ňom skončil na 6. mieste. Horváth účasťou medzi šesticou najlepších splnil svoj cieľ.

"Odkedy sa venujem tomuto športu, lepšie som ešte nebol nikdy pripravený. Odoprel som si všetko, nedoprial som si ani malé prehrešky. Vôbec nič! Finále by vykompenzovalo galeje, ktorými som v príprave na toto podujatie prešiel," tvrdil bývalý dvojnásobný amatérsky majster sveta v denníku Korzár krátko pred odletom do Las Vegas. Sen sa mu teda splnil.

Tridsaťdeväťročný Košičan sa na svetovej kulturistickej udalosti roka predstavil druhý raz v kariére. V premiére v roku 2002 obsadil na Mr. Olympia 23. miesto. Súťaž Olympia 202 Showdown vyhral takisto ako vlani Kevin English. Okrem Horvátha sa do finále dostal z kulturistov mimo USA už len Brazílčan Eduardo da Silva Correa.

Víťazom najsledovanejšej súťaže v rámci Olympia Weekendu, súboja kulturistov bez obmedzenia hmotnosti Mr. Olympia, sa v Orleans aréne v Las Vegas stala štvrtý raz v kariére Američan Jay Cutler. Tridsaťsedemročný elegán, ktorý za svoj triumf zinkasoval prémiu 200-tisíc dolárov, predtým vyhral v rokoch 2006, 2007 a 2009. Už len štyria kulturisti majú na konte viac titulov Mr. Olympia ako Cutler: 8-krát vyhrali Lee Haney a Ronnie Coleman, 7-krát Arnold Schwarzenegger a 6-krát Dorian Yates. Aj na ďalších dvoch medailových priečkach skončili domáci pretekári Phil Heath a Branch Warren.

Výsledky:

Mr. Olympia: 1. Jay Cutler, 2. Phil Heath, 3. Branch Warren, 4. Dexter Jackson (všetci USA), 5. Dennis Wolf, 6. Ronny Rockel (obaja Nem.).

Olympia 202 Showdown: 1. Kevin English, 2. David Henry (obaja USA), 3. Eduardo da Silva Correa (Barz.), 4. Jose Raymond, 5. Jason Arntz (obaja USA), 6. Jaroslav Horváth (SR).

Figure Olympia: 1. Erin Sternová, 2. Nicole Wilkinsová-Leeová, 3. Heather Mae Frenchová (všetky USA).

Autor: SITA

Dnes ve večerních hodinách našeho času proběhlo v Las Vegas potřetí v historii semifinále Olympia 202 Showdown. Do nejvýznamnějších profesionálních závodů pro kulturisty s hmotností do 92 kg po roční odmlce způsobené zraněním zasáhl Jaroslav Horváth. Jak si v patnáctičlenném startovním poli vedl?


Ačkoliv 39letý závodník dokázal podle přítomných na pódium dorazit v ještě lepší formě než v Dallasu při Europa Supershow, do prvního porovnávání nepronikl. Mezi prvními rozhodčí vyvolali Kevina Englishe, Jasona Arntze, Eduarda Correu, Davida Henryho a Joseho Raymonda.

Ve druhém porovnávání však již sympatický Košičan nechyběl. Rozhodčí jej srovnávali s Darylem Geem, Stanem McQuayem, Mikem Valentinem a Trickym Jacksonem. Horváth zaujal neuvěřitelnou šířkou zad, napruhovaným hrudníkem, dobrými lýtky a tradičně perfektními břišáky. Podle Davea Palumba slovenský závodník z uvedené pětice působí nejkomplexněji.

Podle čtvrtého porovnávání, do nějž nastoupili kromě Jaroslava Horvátha také Jason Arntz, Stan McQuay a Tricky Jackson, se zdá, že slovenský estét bojuje o pátou až osmou příčku. Připomeneme - li, že Jaro Jacksona letos již jednou porazil, je naplnění svého cíle (umístění v první šestici) velmi blízko.

O vítězství se podle očekávání pravděpodobně rozhodne mezi předchozími dvěma šampióny. Kevin English i David Henry si však budou muset dát pozor na nebezpečného Eduarda Correu, který je vysekaný a vyvážený.

Fotografie zachycující Jaroslava Horvátha v semifinále Olympia 202 Showdown Vám nabízíme níže. Finále začíná v neděli ve 4:00 našeho času.


Jaroslav Horváth na Olympia 202 Showdown 2010


Zdroj:
www.flexonline.com
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com

 

 

Vážení účastníků Olympia 202 Showdown

Súťaž „dvestodvojkárov“ organizátori posunuli až na sobotu a čo je pre súťažiacich výhodné, absolvujú v jeden deň semifinále aj finále – semifinále odštartuje o 10:30 miestneho času (t.j. o 19:30 nášho času) a jeho súčasťou budú aj voľné zostavy, finále začne o 7:00 (t.j. o 03:00 nášho času).
On-line prenos môžete sledovať ak KLIKNETE TU!  

 

Koľko navážili súťažiaci 2010 Olympia 202 Showdown?
Jason Arntz ... 91,6 kg
Eduardo Correa ... 91,6 kg
Kevin English ... 91,6 kg
Mike Valentino ... 91,6 kg
Jose Raymond ... 91,4 kg
Roc Shabazz ... 90,5 kg
Bola Ojex ... 90,2 kg
David Henry ... 90,1 kg
Luc Molines ... 89,3 kg
Steve Namat ... 89,3 kg
Ahmad Ahmad ... 88,9 kg
Tricky Jackson ... 88,6 kg
Stan McQuay ... 88,4 kg
Jaroslav Horváth ... 88 kg
Daryl Gee ... 83,7 kg

Stiahnite si tieto video súbory:

 

Video záznam z tlačovej konferencie:


Video záznam z meetingu kategorie OPEN:


[Zdroj: flexonline.com
rxmuscle.com] www.eastlabs.biz

Denis Wolf pozovanie deň pred Olympiou.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.